سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

۵ تفاوت پنجره upvc و آلومینیومی

خانه / سهیلیه / ۵ تفاوت پنجره upvc و آلومینیومی

۵ تفاوت پنجره upvc و آلومینیومی

تفاوت پنجره upvc و آلومینیومی

تفاوت پنجره upvc و آلومینیومی چیست ؟

پیشتر به میزان بسیار زیادی با شما درباره انواع نکات مهم در هنگام خرید ویلا در سهیلیه کرج صحبت کرده ایم اما در ادامه این مطلب درباره تفاوت برخی از پنجره ها در این ویلا ها و ساختمان های دیگر صحبت خواهیم کرد.پس ادامه این مطلب را از دست ندهید چرا که برای شما اطلاعات بسیار مفیدی را خواهد داشت.

گروه مشاورین املاک سهیلیه کرج افتخار دارد که با ارائه خدمات بسیار زیادی با شما همراه باشد :

خرید ویلا در سهیلیه کرج

فروش ویلا در سهیلیه کرج

اصلی ترین تفاوت پنجره های upvc با دیگر پنجره ها

۱-مقاومت: در پنجره آلومینیم پوسیدگی و خوردگی به وجود می آید و به مرور زمان دچار تغییر رنگ می شود. امکان شکستگی فریم پنجره نیز در شرایط آب و هوایی بد وجود دارد. و مقاومت کمی در مقابل آلودگی طبیعی هوا،گازها،کودهای شیمیایی و… از خود نشان می دهند،رسانایی این ماده در داخل خانه باعث افزایش میعان می شود.

تفاوت پنجره upvc و آلومینیومی
پنجره های upvc در مقابل پنجره های آلومینیم پوسیده نمی شوند. به علت اینکه این پنجره ها اتصالاتش به هم جوش می خورد. و مقاومت بسیار بالایی دارند و به یکدیگر با بست های مکانیکی متصل می شوند. پنجره upvc از نظر مقاومت قابل اطمینان تر از پنجره آلومینیومی می باشد.

با پنجره آلومینیومیUPVCتفاوت پنجره دوجداره
۲-عایق بودن: آلومینیوم حرارت را از خود عبور داده و رسانای گرماست و تبادل گرمایی در پنجره آلومینیومی انجام می گیرد. برای حل این مشکل تولید کنندگان پنجره آلومینیم ماده ای به نام ترمال بریک به فریم پنجره های خود اضافه می کنند،اضافه کردن این ماده میزان عایق بودن پنجره را افزایش داده ولی فریم پنجره یکپارچگی خود را از دست می دهد. و مشکل این راه حل افزایش بسیار بالای قیمت این پنجره آلومینیم می باشد.

اما پنجره upvc از تبادل انرژی جلوگیری می کند. به طور طبیعی پنجره upvc عایق حرارت هستند. امکان ساخت پنجره از پروفیلهای چند حفره ای یکی از خصوصیات ویژه پنجره های upvc می باشد. این حفره ها عایق بودن پنجره را تقویت می کنند،این حفره ها با عایق مخصوصی در پنجره upvc احاطه شده که برخلاف حالت حفره در پنجره آلومینیمی هوای بیرون به داخل انتقال پیدا نمی کند.

تفاوت پنجره upvc و آلومینیومی

بهترین پنجره upvc

۳-مقاومت در برابر اشتعال: پنجره های آلومینیمی دربرابر حرارت از بین رفته یا آسیب جدی می بینند. ولی پنجره upvc سبب افزایش آتش نشده و نیز آتش نمی گیرند.

۴-زیبایی: رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی در پروفیل upvc به حساب می آید و روکش های لمینیت طرح دار زیباتر از رنگ کوره ای آلومینیمی می باشد. عمر، دوام و مقاومت روکش های upvc بیشتر از رنگ آلومینیمی است.

و اینکه رنگ پروفیل پنجره upvc در اثر باران های اسیدی و در مقابل هوای مرطوب اکسیده و خورده نمی شود و تا پایان عمر ساختمان، به علت مقاومت بالا زیبایی اولیه خود را در مقابل عوامل فرسایشی حفظ می کند ولی به مرور زمان زیبایی پنجره آلومینیم از بین رفته و در اثر تغییر فصل ها رنگش ریخته می شود.

۵-حفاظت از محیط زیست: تصور می شود آلومینیم از محیط زیست حفاظت می کند و در مقابل upvc ماده ای ارزان تر است. برای ساخت پنجره آلومینیم در تمام مراحل ساخت از مواد شیمیایی سمی زیادی استفاده می شود که از طرف سازمان بهداشت همه این مواد سرطان زا و سمی معرفی شدند.

می توان به طور گسترده از ماده دیگری به نام upvc که ماده مقاوم و پایدار است استفاده کرد تا جایگزین این مواد سمی شود. Upvc در ساخت پنجره استفاده می شود که مواد سمی و زائد تولید نمی کند و در ساختمان به عنوان مواد اولیه استفاده می شود.

گروه مشاورین املاک سهیلیه کرج به عنوان یکی از اصلی ترین گروه های مشاوره املاک در ایران این افتخار را دارد که با ارائه خدمات بسیار زیادی در حوضه های خرید و فروش ملک با شما همراه باشد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر با ما همراه باشید :

قیمت ویلا در سهیلیه کرج

خرید ویلا ارزان در سهیلیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است