سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

گچ کاری ساختمان

خانه / سهیلیه / گچ کاری ساختمان

گچ کاری ساختمان

نکات مهم در گچ کاری ویلا

در مطالب پیشین بسیار به انواع موارد و دلایلی که بر قیمت یک ویلا اثر میگذارند صحبت کرده ایم اما در این مطلب برای شما خواهیم گفت که یکی دیگر از این معیار ها را میتوان گچ کاری ویلا دانست.اما به هنگام گچ کاری باید به نکاتی بسیار توجه داشته باشیم که در ادامه این مطلب به بررسی آنها خواهیم پرداخت.همچنین شما میتوانید در ادامه با برخی از خدمات مهم گروه املاک سهیلی همراه باشید:

خرید ویلا در سهیلیه کرج

قیمت ویلا در سهیلیه کرج

گچ کاری ویلا

نکات کاربردی گچ کاری ویلا

گچ دارای دو ویژگی عمده می باشد : زودگیر بودن و ازدیاد حجم به هنگام سخت شدن . که این خصوصیات ، راهکارهای ویژه ای را برای کار با گچ می طلب.
گچ در برابر آب و رطوبت مقاومت ندارد و از این لحاظ بسیار ضعیف عمل می کند . بنابراین از این مصالح نباید در فضاهای مرطوب استفاده شود .
گچ نسبت به سایر مصالح ساختمانی سرامیکی سبک تراست . و این یک مزیت محسوب می شود .
گچ به سرعت با آب واکنش داده ، متبلور و سخت می شود . به علت اینکه سرعت گیرش بسیار زیاد است ، کار کردن با آن دقت زیادی را می طلب و باید به میزان مناسب ملات گچ را تهیه کرد .
برای کندگیر کردن گچ ، می توان با ورز دادن زیاد و افزایش میزان آب این کار را انجام داد . به این ملات گچ کشته می گویند . و برای پوشش نهایی در سفیدکاری دیوارها به کار می رود . ( پودر گچ را باید روی آب پاشید تا تمام ذرات گچ در مجاورت آب قرار گیرند .)

اهمیت گچ کاری ویلا

باید در نظر داشت هنگام کار با ماله ، حتماً باید آن را به صورت مورب نسبت به دیوار قرار داد .
گچ هنگام گیرش یک درصد افزایش حجم می دهد بنابراین هیچگونه سوراخ و منفذی باقی نمی گذارد و یک سطح صاف و بهداشتی را ایجاد می کند .
هنگام استفاده از گچ باید در نظر داشت که گچ فلزات را سولفاته می کند بنابراین فلزات نباید در تماس مستقیم با گچ باشند .
باید توجه داشت که مقاومت گچ به مقدار آب موجود در آن و همینطور دمای زمان گیرش ، بستگی دارد .
وجود گچ در خاک محل اجرای پروژه ( حدود بیش از ۴ درصد ) سبب ایجاد مشکلات عمده ای در ساخت و ساز و کاهش عمر مفید سازه می شود .
پاشیدن گچ بر روی سطح کار به روش سنتی ، ضایعات زیادی را در بر دارد . به همین منظور می توان از گچ پلیمری استفاده کرد که علاوه بر داشتن مزیت هایی بسیاری که دارد از هدر رفتن گچ نیز می توان جلوگیری کرد .
در صورت استفاده از خاک در ملات ، باید به نسبت گچ و خاک توجه کرد . این نسبت می تواند از نصف تا دو برابر گچ باشد . که این میزان به قدرت گچ و زودگیری گچ دارد ، هرچقدر گچ زودگیرتر باشد به خاک بیشتری نیاز دارد . پس گچ کاری ویلا را با مشکلاتی مواجه میکند.
باید در نظر داشت که با مقدار ۴۰ کیلوگرم گچ ( وزن تقریبی هر کیسه ) می توان حدود ۸/۲ متر مربع مساحت یک دیوار را گچ و خاک و برای نازک کاری و پوشش نهایی حدود ۱۲ متر مربع را گچ کاری کرد .
برای تهیه گچ کشته باید به این نکته توجه کرد که حتماً از گچ نرم و بسیار ریز استفاده شود . و عمل هم زدن باید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ادامه یابد .
در گچبری فضاهای داخلی ، برای کسب نتیجه مطلوب ، باید از بهترین نوع گچ و ابزار استفاده کرد .

همچنین میتوانید با دیگر خدمات گروه املاک سهیلی همراه باشید:

فروش ویلا در سهیلیه کرج

خرید ویلا ارزان در سهیلیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است