سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

تفاوت خرید ویلا در سهیلیه کرج و شمال

خانه / سهیلیه / تفاوت خرید ویلا در سهیلیه کرج و شمال

تفاوت خرید ویلا در سهیلیه کرج و شمال

خرید ویلا در سهیلیه کرج

تفاوت های خرید ویلا در سهیله کرج و شمال

خرید ویلا در سهیله کرج

همه ما میدانیم که یکی از پرتراکم ترین استان های کشور را میتوان استان های شمال ایران دانست که علاوه بر محیط بسیار کمی که در دست دارد به میزان بسیار زیادی در آن ساخت و ساز ها صورت میگیرد.اما ما در کدام استان به خرید ویلا بپردازیم.شاید بتوان در اینجا این نکته را برای شما یادآوری شویم که میتوانید به عنوان یک محیط بسیار خوب اقدام به خرید ویلا در سهیلیه کرج کنید.اما میتوانید برای کسب اطلاعات بسیار زیادی برای خرید ویلا در استان های شمالی به ادامه این مطلب مراجعه کنید.

ویلای شما

وقتی صحبت از شمال می‌کنیم، شاید خیلی از ذهن‌ها به سمت جاده چالوس، نوشهر و متل قو برود؛ اما خطه ‌ی شمال بسیار پهناور است و هر قسمت آن زیبایی ‌های منحصر به خودش را دارد و به تفکیک سه استان شمالی در مورد ویژگی‌های هر کدام برای خرید ویلا در شمال بحث می‌کنیم..با تمامی این نکات به یاد داشته باشید که سهیلیه کرج به عنوان یکی از برترین مناطق ایران دارای آب و هوایی بسیار ناب است که شما میتوانید با اطمینان در سرمایه گذاری مناسب قدم در خرید ویلا در سهیلیه کرج کنید.

خرید ویلا در سهیلیه کرج

خرید ویلا در سهیلیه کرج

استان مازندران

استان مازندران شلوغ‌ ترین و پر رونق‌ ترین منطقه برای خرید و فروش و همچنین رهن و اجاره ویلا در منطقه شمال محسوب می ‌شود و البته زیبایی ‌های بی‌ نظیر این استان، نزدیک بودن به شهر تهران و مردمان مهمان ‌نواز آن از دلایل مهم این اتفاق هستند. با کمی تحقیق در بازار املاک مازندران متوجه خواهید شد که معمولا این استان را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می‌کنند و ما هم به ‌صورت جداگانه در مورد این دو قسمت صحبت می‌کنیم.این امر کاملا متضاد با خرید ویلا در سهیلیه کرج است چرا که در آن قسمت شما میتوانید به خوبی به خرید و سرما گذاری بپردازید.

خرید ویلا در سهیلیه کرج

خرید وییلا ارزان در سهیلیه کرج

شرق مازندران

شرق مازندران از مرز استان مازندران با استان گلستان شروع می‌شود و تا شهر بابلسر امتداد می ‌یابد. این منطقه با توجه به ویژگی‌های جغرافیایی نتوانسته به بازار جذابی برای ویلا تبدیل شود. زیرا از شهرهای آن مثل ساری تا اولین جنگل‌ها باید ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر به سمت جنوب رفت و برای رسیدن به ساحل نیز مسافت ۳۰ کلیومتری به سمت شمال را باید طی کرد؛ به همین علت معمولا افرادی که هدف‌ شان زندگی در شمال است و نه تفریح، در این مناطق به دنبال ویلا هستند. بورس ‌ترین منطقه در شرق مازندران برای ویلا را باید بلوار دریا در شهر ساری دانست. جالب است بدانید که قیمت ویلا در شرق مازندران از غرب آن گران ‌تر است.

 

غرب مازندران

به جرات می ‌توان غرب مازندران را به‌ عنوان  پرفروش ترین منطقه برای ویلایی در ایران و پر رونق ‌ترین منطقه برای خرید و فروش ویلا در شمال در نظر گرفت. غرب مازندران به علت نزدیکی جنگل به دریا و همچنین نزدیکی به پایتخت، اکثر مشتریان ویلا در شمال را به سمت خودش جذب کرده و این منطقه را باید به ۳ قسمت اصلی تقسیم کرد. منطقه اول حد فاصل آمل چمستان و نور، منطقه دوم نوشهر، متل قو و نمک‌آبرود و منطقه سوم، عروس شمال یعنی شهر رامسر است.این منقطه از استان مازنداران شباهت های بسیار زیادی به خرید ویلا در سهیلیه کرج دارد چرا که علاوه بر داشتن ویلاهایی با کیفیت های بسیار خوب از قیمت های بسیار خوبی نیز برخوردار است.

 

تفاوت خرید ویلا در سهیلیه کرج و چالوس

این منطقه را می ‌توان مرکز ویلا در استان مازندران دانست و تنوع بسیار بالایی در انتخاب ویلا چه از لحاظ قیمت که از ۱۰۰ میلیون تا چند میلیارد وجود داره و چه از لحاظ نوع ساحلی یا جنگلی می‌ توانید پیدا کنید. شباهت های بسیار زیاد رونق این منظقه به خرید ویلا در سهیلیه خرج میتواند یکی از عوامل بسیار مفید این منقطه به شمار برد.وجود بازارهای محلی، جنگل های زیبا مثل لاویج و مردمان خون گرم این منطقه، هر کسی را برای داشتن خانه دوم در این منطقه تشویق می ‌کند. بورس‌ ترین بازار ویلا در این منطقه، شهر چمستان است که می‌توانید برای مشاهده ویلاهای آن به صفحه خرید ویلا در چمستان بروید.

 

منطقه نوشهر، متل قو و نمک آبرود

منطقه نوشهر تا نمک ‌آبرود از قدیم تا به اکنون همیشه برای پایتخت‌ نشینان منطقه محبوب بوده است. تلکابین نمک‌آبرود، ییلاق کلاردشت، جاده چالوس و بازارهای متنوع آن، این منطقه را برای خریدران ویلا بسیار جذاب کرده و نزدیک‌ترین نقطه شمال به تهران محسوب می‌شود؛ تهرانی‌هایی که از ترافیک این شهر بزرگ فرار می‌کنند و به شمال پناه می‌آورند، علاقه‌ای به ترافیک‌های شمال نشان نمی ‌دهند و تمایل دارند در همین مناطق صاحب ویلا باشند.

خرید ویلا در سهیلیه کرج

خرید ویلا در سهیلیه کرج

 

رامسر

به‌ راستی که رامسر نه تنها عروس شمال که عروس ایران است و نزدیکی کوه‌های سرسبز به ساحل خزر، مجموعه‌های تفریحی فراوان از جلمه تلکابین و شهربازی رامسر، آب گرم‌ها، جنگل‌های زیبایی مثل دالخانی، کاخ مرمر و بسیاری از دیدنی‌های متنوع در این منطقه، رامسر را به شهری بی‌نظیر برای زندگی تبدیل کرده است. در این منطقه به علت نزدیکی کوه به جنگل، هر دو نوع ویلای ساحلی و جنگلی را می‌توانید با فاصله کمی از هم انتخاب کنید. قیمت‌های ویلا در این منطقه نیز نسبت به زیبایی‌ها و قطب گردشگری بودن آن، مبلغ مناسبی دارند.

 

استان گیلان

اما یکی دیگراز استان های ویلایی در ایران را میتوان استان گیلان دانست. این استان هم مانند استان کرج دارای مناطق بسیار متنوع و بسیار خوبی برای خرید ویلاست که از جمله این مناطق میتوانیم به خرید ویلا در سهیلیه کرج اشاره کنیم.استان زیبای گیلان با مردمان خونگرم خودش همیشه خاطرات خوشی را به ذهن تداعی می‌کند و شهرهای زیبای آن از جمله لاهیجان، انزلی و رشت را نمی‌توان از یاد برد؛ اما استان گیلان نسبت به استان مازندران در زمینه ویلا، رونق کمتری دارد و می‌توان بورس ویلا در این استان را به دو قسمت انزلی و زیبا کنار تقسیم کرد.

خرید ویلا در سهیلیه کرج

خرید ویلا ارزان در سهیله کرج

 

ویلا های بسیار ناب در بندرانزلی

در بندر انزلی معروف ‌ترین بازار برای خرید ویلاها درمازنداران است که شهرت زیادی دارد و تنها نکته این شهرک قیمت ویلاهای آن است که با توجه به امنیت بالا و متراژ ویلاها، قیمت‌های آن از یک میلیارد به بالا است. همچنین نزدیکی به بازارهای آزاد بندرانزلی و دیدنی‌های خود بندر از جمله تالاب انزلی از دیدنی‌های این منطقه است.اما کاملا برخلاف این منظقه میتوانیم به خرید ویلا در سهلیه کرج اشاره کنیم که بسیار ارزان قیمت تر است و نکته مهم را میتوان این دانست که این ارزانی قیمت ها همراه با امکانات بسیار خوبی است.

 

بورس ویلا در زیباکنار

محدوده زیباکنار در حدفاصل کیاشهر تا سه راه حسن‌رود است و در واقع بورس ویلاسازی و بازار ویلای استان گیلان در این محدوده قرار دارد. البته قیمت‌های ویلا در این منطقه نیز بسیار مناسب‌تر است و از ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان به بالا می‌توان ویلا پیدا کرد. همچنین این منطقه یکی از بکرترین و آرام‌ترین سواحل خزر را در بر دارد.

شرایط خرید ویلا در سهیلیه کرج

نکات و موارد بسیار زیادی وجود دارد که شما میتوانید در هنگام خرید ویلا در هرکجای ایران به آن دقت داشته باشید.اما در ادامه این مطلب ما به بررسی نکته هایی درباره خرید ویلا در سهیلیه کرج و همچنین استان مازنداران خواهیم پرداخت.نکته مهمی که خرید ویلا در استان گیلان برای خریداران آن دارد، شهروند منطقه آزاد انزلی شدن است که در آینده امتیازات جالبی برای افراد به همراه دارد. نکته‌ی دیگری که باید به آن اشاره کرد، کم ترددتر بودن استان گیلان نسبت به استان مازندران است. همچنین محیطی که ویلاها در آن قرار دارند از امنیت و آرامش بالاتری برخوردار است.

 

استان گلستان

یکی دیگر از استان هایی که برای خرید ویلا دارای سطح بسیار بالایی است و میتوان آن را اصلی ترین رقیب برای خرید ویلا در سهیلیه کرج دانست که ما در ادامه به بررسی این استان نیز خواهیم پرداخت.شاید کمتر کسی به خرید ویلا در استان گلستان اندیشیده باشد؛ اما جالب است بدانید که بکرترین جنگل‌های شمال در استان گلستان واقع شده و طبیعت‌های زیبایی مثل جنگل‌های درازنو، نهارخوران و آبشارهای خان ببین فوق‌العاده دیدنی هستند. خرید ویلا در استان گلستان به دو قسمت اصلی ساحلی و جنگلی تقسیم می‌شود که بازار هر کدام منطقه مشخصی از استان گلستان هستند.

خرید ویلا در سهیلیه کرج

خرید ویلا در سهیلیه کرج

 

خرید ویلای ساحلی در گلستان

مرسوم‌ترین بازار ویلا در قسمت ساحلی، ۲ بندر اصلی این استان هستند؛ بندر ترکمن که اکثریت مردم آن را ترکمن‌های نجیب شکل می‌دهند و بندر گز که بندری پرتردد و تجاری است.میدانیم که اهمیت بنادر درهنگام خرید ویلا بسیار بالاست و شما میتوانید به خوبی به بررسی آن ها بپردازید.

 

ویلاهای بزرگ در سهیلیه کرج

اگر به داشتن یک ویلا در جنگلی بکر و دست ‌نخورده علاقه دارید، استان گلستان گزینه جذابی محسوب می‌شود و روستاهای ییلاقی و جنگلی اطراف گرگان دارای ویلاهایی در مناطق بکر و زیبای استان گلستان هستند که معروف ‌ترین این روستاها، روستای بسیار زیبای حضرت است.

 

 

ویلای شهرکی بهتر است یا مستقل؟

همانطور که میدانید هدف ما در این مطلب جمع آوری و عرضه بسیار زیادی از ویلاها و همچنین تشویق به خرید ویلا در سهیلیه کرج بوده است.اما شاید برای شما این سوال ایجاد شده باشد که آیا خرید ویلا در شهرک هایی مثل سهیلیه کرج میتواند مفید باشد یا خیر؟ ما در ادامه این مطلب به ارائه نکاتی میپردازیم که شما میتوانید با خواندن انها به این نکته پی ببرید که خرید ویلا در شهرک ها مثل خرید ویلا در سهیلیه کرج میتواند گام بسیار موثرتری باشد.انا در ابتدا خواهیم خواند که به چه ویلاهایی ویلای شهرکی میگویند.

ویلاهای شهرکی به ویلاهایی گفته می‌شود که در کنار مجموعه‌ای از ویلاها در زمینی بسیار بزرگ احداث می‌شوند. نقطه‌ مقابل این نوع ویلاها، ویلای مستقل است که سازنده در زمین خودش به صورت مستقل ویلایی منفرد برای خودش می‌سازد. هر کدام از این نوع ویلاها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. به همین دلیل مهم است که قبل از شروع جستجو ببینید ویلای شهرکی مناسب شماست یا ویلای مستقل.

 

اولین نکته راجع به ویلاهای شهرکی آن است که به خاطر زمین وسیع موردنیاز برای احداث شهرک، عملا امکان ساخت آن در مرکز شهر وجود ندارد. اکثر شهرک‌های ویلایی در حومه‌ شهر قرار دارند. بنابراین باید ببینید آیا حاضرید در حومه‌ شهر زندگی کنید یا حتما می‌خواهید ویلایتان در شهر باشد. البته به خاطر دورتر بودن از شهر معمولا قیمت ویلاهای شهرکی از ویلاهای مستقل پایین‌تر است.از این دو نکته میتوانیم برای شما اینگونه بگوییم که با خرید ویلا در سهلیه کرج نه تنها از مرکز شهر فاصله زیادی نمیگیرید بلکه از خیرد ویلا با قیمت بسیار پایین نیز بهره خواهید برد.

قیمت ویلاهای شهرکی معمولا پایین‌تر از ویلاهای مستقل است.

زمانی که برای خرید سراغ ویلای مستقل می‌روید باید بدانید که تمام کارهای مربوط به ساختمان از تأمین امنیت گرفته تا تعمیر و نگهداری بر عهده‌ خودتان است. اما ویلای شهرکی این‌طور نیست. از این نظر زندگی در ویلاهای شهرکی مانند زندگی در آپارتمان است. شهرک‌های ویلایی معمولا نگهبان ۲۴ ساعته دارند که امنیت شهرک را تأمین می‌کنند. بنابراین اگر قصد اقامت دائمی در ویلا را ندارید از نظر امنیتی ویلای شهرکی مناسب‌تر از ویلای مستقل است. اما از طرف دیگر در ویلای شهرکی همه‌چیز به نظر شما بستگی ندارد. اگر قرار باشد تغییری ایجاد شود باید با نظر تمام ساکنین باشد. ضمن اینکه ویلاهای شهرکی قوانین خاص خودشان را دارند که ممکن است با خلقیات شما جور در نیاید.

ویلاهای شهرکی به خاطر برخورداری از نگهبان بیست و چهار ساعته امنیت بالاتری دارند.

خرید ویلا در سهیلیه کرج

خرید ویلا ارزان در سهیلیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است