سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

مراحل مختلف ساخت ویلا

خانه / سهیلیه / مراحل مختلف ساخت ویلا

مراحل مختلف ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا

دلایل و موارد بسیار زیادی وجود دارد که میتواند کیفیت یک ساختمان را تعیین کند اما مهمترین آنها را میتوان مراحل ساخت ویلا دانست که ما در ادامه این مطلب به بررسی آن خواهیم پرداخت.

پس مراحل مختلف ساخت ویلا را با دقت مطالعه کنید. برای خرید و فروش ویلا و یا هر ساختمان دیگری داشتن اطلاعات اولیه در مورد متریال و نحوه ساخت آن ضروری است . از این رو تلاش داریم با توجه به نیاز های مخاطبان در این خصوص اطلاع رسانی های لازم را انجام دهیم .

همچنین شما میتوانید با استفاده از لینک های زیر با ما در ارتباط باشید، در این لینک ها تلاش کرده ایم تا اطلاعات مفید در باره خرید ویلا در سهیلیه کرج به عنوان یکی از مراکز تفریحی و خوش آب و هوای نزدیک پایتخت را با شما در میان بگذاریم.

اگر قصد دارید درباره قیمت گذاری ویلا در این منطقه و شرایط خرید و فروش ویلا در این منطقه آشنا شوید، لینک زیر را دنبال کنید.

قیمت ویلا در سهیلیه کرج

تخریب و پی کنی برای ساخت ویلا

اولین مرحله در ساختمان سازی بعد از تهیه نقشه ها پی کنی و گود برداری است . به منظور گودبرداری یک لودر چرخ لاستیکی به محل ساختمان آورده شد و شروع به کار کرد.

عمق گود برداری در این سایت بیش از یک متر بود که هر بار توسط کارگران اندازه گیری می شد تا بیش از این مقدار گودبرداری نشود.

 

مراحل ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا

 قالب بندی پی در ساخت ویلا

قالب بندی به صورت بلوک چینی در مراحل ساخت ویلا ها انجام میشود. که زیر سازی های لازم در ساخت ویلا را انجام داده و تلاش دارد تا فرایند ساخت پی های اصلی ساختمان را مدیریت کند.

استفاده از بتن مگر برای ساخت ویلا

پس از اجرای بلوک چینی ها نوبت به اجرای بتن مگر می رسد
بتن مگر معمولا به دو دلیل مورد استفاده قرار می گیرد :
۱ : برای جلو گیری از تماس مستقیم بتن اصلی فونداسیون با خاک
۲ : برای رگلاژ کف فونداسیون و ایجاد سطحی صاف برای ادامه پی سازی.

 

پی سازی به عنوان گام اصلی در ساخت و ساز محسوب می شود و از این رو توجه به این مرحله بسیار حیاتی است و نیاز مند توجه زیاد است . این موضوع در ساخت وساز ویلاها بسیار اهمیت دارد و میتواند در درجه بالایی از اولویت خریداران ویلا قرار بگیرد

با توجه به حوزه فعالیت گروه مشاوران سهیلیه کرج، قیمت ویلا در سهیلیه کرج تا حد زیادی به این موضوع وابسته است و این موضوع می تواند به عنوان موضوعی حیاتی مطرح گردد.

آرماتوربندی پی گام بعدی در ساخت دیوار ها و پی سازی محسوب می شود که در طی آن در پی میل گردها را در دو جهت به صورت مشبک به یکدیگر بافته و آن را در حدود ۵ سانتی متر بالاتر از کف روی بتن مگر قرار می دهند

به منظور وصله باید با توجه به آیین نامه و همچنین قطر میلگرد طول وصله را محاسبه کرد و در نقاطی که آماتورها نیاز به وصله اجرا نماییم. Overlap دارند ، آرماتور جدید را با این طول روی آرماتور قبلی به وسیله مفتول و به صورت پیوسته اجرا می شود.

شیوه های ساخت ویلا

در معرفی شیوه های ساخت ویلا موارد با اهمیت زیادی موجود هستند که  می توانند اهمیت داشته باشند. برای کشف اهمیت این موضوع در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 بستن میلگردها به یکدیگر در طی فرایند پی ریزی

میلگردهای فولادی باید قبل از بتن ریزی براساس طرح ومحاسبه به یکدیگربسته ویکپارچه شوند تا از جابجا شدن آنها طی عملیات بتن ریزی تا گیرش بتن جلوگیری شود. ۱تا ۲ میلیمتر استفاده میکنند که اصطلاحا به این عمل گره زدن / برای بستن دو میلگرد به یکدیگراز مفتول فلزی نرم با قطر ۵ میگویند.

 

 بتن ریزی پی

برای ساخت بتن حتی المقتدور باید از ماشین های بتونیر استفاده کرد. این ماشین های دارای گرداننده ای هستتند کته به اهستگی حول محوری نسبت به افق میگردد و بوسیله تیغه ای که در داخل ان تعبیه شده است محتویات خود را مخلوط مینماید

 

مراحل ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا

گام های بعدی در ساخت اسکلت ویلا

خم زدن ریشه ستون

انتقال خاتون ها به محل ساخت

بستن رامکا

درست کردن قالب چوبی

بستن قالب فلزی

شاقول کردن قالب و بستن آن ها توسط شمع
پس از بستن قالب باید قالب را تراز کرد یعنی مطمئن شد که هر چهار طرف قالب در یک خط مستقیم بالا رفته اند برای این منظور قالب را شاقول می کنند. شاقول وسیله ای است مرکب از یک مخروط که یک نخ به آن متصل است بر روی مخروط یک صفحه نازک کوچک نیز قرار دارد نخ به یک چوب وصل می شود این چوب باید اندازه اش کاملاً مشخص باشد .

-ریختن بتن در قالب

دستگاه بتن ریز

شاقول کردن قالب

گذاشتن قالب کف تیرها و بستن شمع های زیر قالب

از یک ستون به ستون دیگر نخ کشیده می شود سپس زیر چهارتراش قالب ، شمع گذاشته می شود زیر شمع گوه گذاشته می شود توسط ضربه زدن به گوه با تراز آب قالب کف تیر را تراز می کنند و به همین ترتیب آرام آرام از کف تیر جلو می روند تا تمام چهارتراش ها را شمع بکوبند

قرار دادن قالب کف تیرها بر روی شمعها

آرماتوربندی تیر

قالب گذاری نهایی

بتن ریزی تیر و بتن ریزی سقف

تیرچه بلوک سقف

مراحل ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا

 

تکمیل کارهای تیر

-بستن تیر پاگرد
هر پاگرد به یک تیر وصل است که باید پاگرد را نگه دارد این تیر بعد از ستون های پله آرماتوربندی می شود

بستن میلگردهای ریشه شمشیری
بعد از بستن قالب کف پاگرد میلگردهای ریشه را می بندند نکته قابل توضیح این است که این میلگردها معمولاً در ۲ سفره اجرامی شوند که برای فاصله انداختن بین میلگردها از یک لوله یا چوب استفاده می شود.

بتن ریزی پاگرد

دیوار چینی
دیوارچینی یک قسمت کاملا اساسی در ساخت است چراکه دیوارچینی غیر اصولی اولا باعث غیر مقاوم شدن ساختمان شده و ثانیا زیبایی سازه را از بین می برد که اهمیت بسیار زیادی در مراحل ساخت ویلا دارد.

ساخت سقف

بتن پاشی دیوار خارجی و داخلی

سفید کاری سقف و دیوارها

تاسیسات آب برق و گاز

ساخت نمای بیرونی و نازک کاری ویلا

 

ابتدا شروع به نقطه گذاری زمین طبق نقشه نسبت به زمین همسایه یا جدول خیابان می کنیم، دو نقطه از زمین مورد نظر را نشانه گذاری می کنیم، توسط دو عدد گل میخ یا میلگرد ۳۰ سانتی در نقطات نشانه گذاری شده می کوبیم،سپس طناب را به دو نقطه ی مورد نظر تنظیم میکنیم،

توسط یک عدد گونیای بزرگ یک متری یا فیثاغورث، بعد دیگر زمین را گونیا می کنیم و نقطه سوم را مشخص می کنیم پس از نشانه گذاری نقطه سوم برای به دست آوردن نقطه چهارم با متر طبق نقشه سر و ته نقشه را نیز چک می کنیم که طول و عرض نشانه گذاری شده بر روی زمین با نقشه همخوانی داشته باشد.

اگر زمین در دو بعد دیگر ناگونیا بودتوسط دو عدد متر نقطه مورد نظر در بعد چهارم را به دست می آوریم و یا اگر بعد چهارم نیز نشانه گذاری کرده گونیا بود توسط متر، سر و ته زمین را طبق ابعاد نقشه با گل میخ نشانه گذاری میکنیم .

 

مراحل ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا

سقف شیروانی:
اگر ویلا یک طبقه باشد، پس از پایان سقف شروع به خرپا سازی می کنیم،بهتر است در محل اکس ستون ها، قبل از بتن ریزی سقف، پلیت هایی را تعبیه کرده و بعد از بتن ریزی خرپا بر روی این صفحه، پلیت ها جوش شده و عملیات خرپاسازی طبق نقشه اجرا می شود،

گاهی ممکن است سقف شیروانی بر روی سقف آخر، به این صورت انجام شود: پس از قالب گذاری سقف برای آرماتور گذاری، فقط پودرهای بتن، آرموتور گذاری و قالب بندی و صفحه پلیت کارگذاری شود و سقف شیروانی بر روی آن اجرا گردد که در پایان برای پر کردن جاهای خالی توسط میلگرد و توری، رابیس محل های خالی پر شود و بعدا توسط گچ کاری یا سیمان کاری با مدلهای مختلف گچ بری شود.

پس از تمامی این کار ها مراحل ساخت ویلا به اتمام میرسد و ما میتوانیم در این محل اوقات خوشی را رقم بزنیم.

 

میتوانید در ادامه ابا برخی از مهمترین خدمات گروه املاک سهیلیه کرج آشنا شده و ار گروه مشاوران املاک سهلیه کرج مشاوره بگیرید.

خرید ویلا ارزان در سهیلیه کرج

فروش ویلا در سهیلیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است