سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

معماری ویلای ایرانی اروپایی

خانه / سهیلیه / معماری ویلای ایرانی اروپایی

معماری ویلای ایرانی اروپایی

معماری ایرانی اروپایی

زیباترین معماری ویلای ایرانی اروپایی

به میزان بسیار زیادی برای شما درباره معماری های ساختمانی و ساخت و معماری ویلا در ایران صحبت کردیم اما بسیاری از مردم از این جهت که اروپاییان دارای تکنولوژی ها و سلیقه های خاصی نیز هستند علاقه بسیار زیادی به معماری اروپایی دارند اما نمیخواهند اصالتاش را نیز نادیده بگیرند.از این رو به معماری ایرانی اروپایی میپردازند و به همین حهت گروه مشاوره املاک سهیلیه کرج به بررسی معماری ویلای ایرانی اروپایی پرداخته است.

همچنین میتوانید در ادامه و با لینک های زیر با ما همراه باشید :

خرید ویلا در سهیله کرج

قیمت ویلا در سهیلیه کرج

معماری ایرانی اروپایی

بهترین طراحی معماری ویلای ایرانی اروپایی

پلان معماری ویلا کوچک
ایده ویلا به دوران روم باستان باز می گردد زمانی که «ویلا» به خانه بزرگ روستایی طبقه بالاتر جامعه اطلاق می شد. از عصر باستان تا دوره مدرن، نه تنها ویلا به محل سکونتی در روستا اطلاق می شد، بلکه به طور مطلق از شهر برداشته، و در حومه، بخشی از طبیعت شده است. در طول تاریخ ویلاها کیفیت خود را حفظ کردند، و به نحوی گسترش یافتند که کل زمین سایت را دربرگرفتند. پلان معماری ویلا شامل فضاهای خواب، فضاهای نشیمن در خارج و داخل است، که ترویج دهنده فعالیت های تفریحی با امکاناتی نظیر زمین های بازی تنیس و استخر شناست. لوکوربوزیه و میس ون در روهه، دو معمار معروف قرن بیستمی هستند، که «ویلا ساوای» و «ویلا توگن هات» را طراحی کردند. «خانه آبشار» فرانک لوید رایت و خانه والترگروپیوس در لینکولن، ماساچوست، به وضوح دارای ویژگی های ویلا هستند.

 

زیباترین معماری ویلا کوهستانی
در شهرهای کوهستانی، ویلاها می توانند در دامنه ی تپه ها قرار بگیرند، تپه به تنهایی به صورت دیوار نگاه دارنده ساختمان ویلا عمل می کند به این سبب، ساختمان ویلا با طبیعت پیرامون ترکیب می شود. ویلاهای کوهستانی در فنلاند به طور معمول دارای سازه ای هستند که حصاری در برابر سرمای زمستان است. مصالح بیرونی با دوام و عموما دارای پلان مستطیلی شکلی است که حس بصری متنوع، گوناگون و دلبازی را ترویج می کنند. چیدمان فضایی ویلایی کوهستانی به نحوی است که محل سکونت به طور بهینه در زمستان گرم نگاه داشته می شود و در تابستان به سوی آفتاب و هوای تازه گسترده شده است. اتلاف و بدست آوردن انرژی خورشیدی در ویلای کوهستانی به روش های بسیاری دست یافتنی است، پنجره ها در نمای جنوبی بسیار وسیع هستند، و با پانل های روزنه دار متحرک پوشیده شدند تا مانع ورود نور تابستانی شوند.

معماری ایرانی اروپایی

 

زیبایی های معماری ویلای ایرانی اروپایی

نقشه معماری ویلایی اروپایی
در طراحی معماری ویلای اریرانی اروپایی هویت فرهنگی و تاریخی بایستی حفظ شود. ورودی ساختمان معماری ویلا اروپایی که به سمت خیابان است بایستی از لحاظ معماری بارز و برجسته و از سمت خیابان قابل دیدن باشد. مصالح و رنگ بایستی با یکدیگر کنتراست داشته باشند. از عناصر تزیینی نظیر کاشی کاری، نوارهای برجسته و یا جلو آمده، سایبان و حفاظ اطراف پنجره ها استفاده شود. گلکاری ها و محوطه سازی با منظر پیرامون ترکیب و مکان هایی برای نشستن تعریف شود. اگر بام شیب دار است بایستی از استاندارد طراحی خاصی پیروی کند و رنگ بام با سایر رنگ های نما هماهنگ باشد. درب های ورودی تکمیل کننده طرح کلی ساختمان باشند و هر درب اصلی ورودی بازتابی از سبک معماری ویلایی اروپایی باشد.

 

تحلیل معماری ویلا ی مدرن
ویلای عصر مدرن محصولی از تصور معمار و از میراث سبک مدرنیته است. خلق ویلا نه تنها آزمونی از ایده آفریننده نسبت به مدرنتیه است،‌ بلکه ظرفیت معمار و ساکنانش برای سازگاری و تطبیق با خواسته های سنت و بافت یا زندگی معاصر در کل سایت است. در معماری ویلای مدرن بایستی دید و منظر به سمت جاذبه های طبیعی سایت حفظ شود ‌و جهت یابی سازه ویلا بایستی به سمت بادهای ملایم غالب طراحی شود، مصالح کاربردی فضای داخلی این ویلاها مدرن هستند به طور مثال از اسباب آشپزخانه ی سیاه شیشه ای یا سفید شیشه ای استفاده می شود تا با کابینت های ترموفویل یا سایر مصالح مدرن هماهنگ باشند. پنجره های سراسری و از کف تا سقف در ویلاهای مدرن به کار گرفته می شود و درب های شیشه ای باعث افزوده شدن روشنایی فضاست. همچنین پلان آزاد ویلای مدرن با پانل های متحرک سبب افزودن انعطاف پذیری در فضاست.

گروه مشاورین املاک سهیلی کرج همواره با شما هرماه خواهد بود:

خرید ویلا ارزان در سهیلیه کرج

فروش ویلا در سهیلیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است