سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

پوشش ضد حریق برای ساختمان

خانه / سهیلیه / پوشش ضد حریق برای ساختمان

پوشش ضد حریق برای ساختمان

ساختمان ها و پوشش ضد حریق

پوشش‌ ضد حریق، اصلی ترین قسمت محافظت غیر عامل، که همیشه باید توسط طراحان و کارشناسان سازه رعایت شود، الزام به اجرای پوشش ضد حریق اسکلت فلزی سازه در مقابل حریق می باشد. اجرای پوشش ضد حریق اسکلت فلزی در مقابل حریق از شایعترین روش های محافظت سازه در عرصه مهندسی حریق به شمار میرود. جهت عایق سازی قابهای سازه ای ساختمان، اجرای پوشش‌ ضد حریق اسکلت فلزی بیشتر بر روی ستون ها و تیرهای اصلی انجام میگردد.

گروه مشاورین املاک سهیلیه کرج این افتخار را دارد که با در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ارائه خدمات بسیار زیادی در خصوص خدمات ملکی در سهیلیه کرج بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ با ما همراه باشید :

خرید ویلا در سهیلیه کرج

فروش ویلا در سهیلیه کرج

پوشش ضد حریق

پوشش‌ ضد حریق، با به تعویق انداختن و جلوگیری از پیشرفت حریق شرایط را برای فرار افراد در زمان حریق فراهم می آورد و از تخریب ساختمان های فلزی و بتنی در زمان آتش سوزی جلوگیری می کنند. پوشش های ضد حریق بر روی سازه، سبب مقاومت ستونها و جلوگیری از بالا رفتن دمای بحرانی (تخریب) میشود. حفاظت از ساختمان در آتش سوزی بستگی به نوع حریق، نوع کاربری، مسافت ایستگاه آتش نشانی و… دارد.

مزایای استفاده از پوشش ضد حریق :

۱- نسوز بودن در برابر حریق
۲- در هنگام افزایش دما شکل ظاهری خود را حفظ می کند
۳- به دلیل سبک بودن بار اضافی به ساختمان تحمیل نمی گردد
۴- قابلیت چسبندگی با فلزی و حفظ چسبندگی در برابر حریق
۵-عدم تولید گاز سمی در برابر حریق
۶- حفظ کارایی در هنگام آتش سوزی
۷- در برابر شرایط محیطی و جوی مختلف مقاوم بوده و به راحتی قابل تعمیر می باشد
۸- به آسانی قابل اجرا می باشد

انواع پوشش ضد حریق

۱- مواد پاششی معدنی (Spray Mortars)
۲- رنگ های منبسط شونده (Paint Intumescent)
۳- بورد ها و پنل های ضد حریق (Fire Protection Boards)

۱- مواد پاششی معدنی (Spray Mortars)
پوشش‌های ضد حریق معدنی دارای گرانول‌ های منبسط شده مانند ورمیکولیت و پرلیت همگام با چسباننده‌های هیدرولیک مانند گچ هستند.‌ پوشش ‌های معدنی را می‌توان در سطوح خارجی و داخلی سازه ها و ساختمان های فلزی اجرا کرد. بدلیل اطمینان از عملکرد درست و دقت بالای اجرا از رنگها و بوردها متداول تر میباشد، همچنین نسبت به دو پوشش بعدی از خاصیت مقاومتی بالایی برخوردار است که توانایی محافظت از سازه را در مقابل آتش ۴-۳ ساعت و استقامت تا دمای C°۱۰۰۰ را دارا می باشد. زمانیکه از این مواد در ضخامت ۵-۲ سانتیمتر استفاده میشود دیگر نیازی به گچ سفید کاری نیست و رنگبری کمتری دارند. اندازه ضخامت پاشش مواد به طراحی سازه و زمان مورد نیاز مقاومت در برابر حریق بستگی دارد.

پوشش ضد حریق

کاربرد پوشش ضد حریق مواد پاششی معدنی :

۱- استفاده فراوان در نیروگاه ها و پالایشگاه ها
۲- بدلیل مقاومت بالای سایش کاربرد زیادی در ساخت و ساز دارد
۳- توانایی مقابله با حریق هیدروکربنی، سلولزی و انفجار ناشی از آن
۴- بدلیل سبک و به صرفه بودن دارای کاربرد زیاد در ساختمان سازی می باشد
۵- انواع سازه های بتنی و فولادی
۶- قابل استفاده در پارکینگ، استخر ها، صنایع پتروشیمی، سوله سوخت، تونل ها، کارخانه جات صنعتی و ….

معایب پوشش ضد حریق

۲- رنگ های منبسط شونده (Paint Intumescent)

پوشش رنگ های منبسط شونده اکثرأ بر پایه آب یا حلال می باشند، که با ضخامت حداکثر ۶ میلیمتر اجرا می‌شوند.‌ از این پوشش ها در شرایط ویژه برای محافظت از سازه های فلزی و سطوح داخلی ساختمان استفاده می شود. این پوشش ها در درجه حرارت ۲۷۰ تا ۳۰۰ درجه سلسیوس بخاطر برخی واکنش های شیمیایی، گازهای خنک کننده ای آزاد میکنند و با پف کردن تا حدود ۲۰ برابر، ضخامت اولیه انها بیشتر شده و یک لایه عایق زغالی ایجاد میکنند تا از سازه ساختمان در برابر آتش محافظت نمایند. پوشش رنگ های منبسط شونده زمانیکه در مجاورت حرارت قرار می‌گیرند، سازه را تا ۲ ساعت در مقابل حریق حفاظت می نمایند.

گروه مشاورین املاک سهیلیه کرج این افتخار را دارد که با در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ارائه خدمات بسیار زیادی در خصوص خدمات ملکی در سهیلیه کرج بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ با ما همراه باشید :

قیمت ویلا در سهیلیه کرج

خرید ویلا ارزان در سهیلیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است