سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

طراحی سقف شیروانی

خانه / سهیلیه / طراحی سقف شیروانی

طراحی سقف شیروانی

سقف شیروانی درویلا

پیشتر بسیار درباره نکاتی در خصوص طراحی و معماری ویلا ها صحبت کرده ایم اما در این مطلب برای شما به بررسی موضوعی پیرامون طراحی سقف شیروانی و سقف شیبدار در ویلا خواهیم پرداخت.

به بررسی مزیت ها و معایب این گونه از سقف ها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید، برای معرفی هر چه بیشتر سقف شیروانی و کاربری های آن در ویلا ها، این مطلب به تلاش گروه مشاوران املاک سهیلیه کرج فراهم شده و با توجه به حوزه فعالیت این شرکت در زمینه فروش ویلا در سهیله کرج می تواند راهگشای بسیاری از خریداران ویلا باشد.

اگر قصد خرید ویلا در سهیلیه کرج را دارید به شما پیشنهاد میکنیم از لینک های زیر دیدن کنید . نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید با ما ارتباط برقرار کنید، کارشناسان ما در گروه مشاوره املاک سهیلیه کرج راهنمای شما هستند برای بهترین خرید و مناسب ترین شرایط برا فروش ویلا ی شما در منطقه سهیلیه کرج.

خرید ویلا ارزان در سهیلیه کرج

معماری سقف شیروانی

طراحی‌ سقف شیروانی همانطور که شاید پیشتر دقت کرده باشید، به دو صورت می‌توان سقف‌های شیروانی را ساخت.  سقف هایی که تنها از یک طرف و یا دو طرف شیب دارند. و یا سقف هایی که دارای چندین شیب بسته به نوع طراحی‌ هستند.

.دو گونه از سقف شیبدار وجود دارد. یکی‌ از این گونه سقف‌های شیبدار سرد هستند که در ساختار آنها از عایق حرارتی استفاده نخواهد شد.

گونه دیگر سقف شیبدار گرم می‌باشد. چنین سقف هایی خود دارای پوشش حرارتی میباشند. در سقف هایی که شیب آن‌ها حداقل می‌باشد، از آنجا که ممکن است بر اساس وضعش باد‌های شدید آب به درون نفوذ کند،

پوشش حرارتی و همچنین چیدمان پوشش نهایی که اصطلاحا به آن‌ها تایل گفته میشود باید به شدت دقیق باشد تا از ورود آب جلو گیری شود. فضائی که دو شیب بام به یکدیگر میرسند محلی می‌باشد که ممکن است از لحاظ استحکام در برابر نفوذ آب ضعیف‌ترین باشد.

منطقه سهیله کرج به دلیل کوهپایه ای بودن میزان بارش قابل توجهی دارد. از این رو نیاز به استفاده از عایق های مناسب در زمان ساخت ضروری به نظر می رشد.

از این رو انتخاب نوع متریال به کار رفته در ساخت سقف می تواند به عنوان آیتمی اثر گذار در قیمت ویلا در سهیلیه کرج مطرح باشد.

سقف شیروانی

لازم است در عایق بندی این بخش از سقف بیشترین دقت  وجود داشته باشد. یکی دیگر از مواردی که باید در طراحی‌ سقف‌های شیبدار در نظر گرفت آن است که لبه‌های سقف باید از در ورودی و جلویی ساختمان کمی‌ جلوتر باشد تا آب دقیقا بر سر راه ریخته نشود.

همچنین استفاده از کانال‌های ناودانی میتواند کمک کند تا آب به راحتی‌ از سقف پایین آید و به محل مورد نظر هدایت شود. اندازه و قطر این کانال‌ها باید به گونه‌ای محاسبه شود که حجم آب خارج شده از سقف را تحمل کند.

اهمیت طراحی سقف شیروانی

بیشتر افراد در خانه هایی که نیاز به وجود سقف شیبدار می‌باشد، تمایل دارند تا از یک سقف کاذب برای پوشاندن نامای داخل خانه استفاده نمایند. همانطور که میدانید، به کار گیری سقف‌های شیروانی میتواند ارتفاعی سقف را بلند سازد .

در صورتی‌ که خانه چند طبقه باشد و اتاقی‌ نزدیک این سقف ساخته شود دارای محدودیت فضا خواهد بود. سقف کاذب در اینجا کمک می‌کند تا بخش شیبدار بیرونی پوشیده شود.

برخی‌ نیز از فضای‌ بین این دو سقف به عنوان انبار استفاده میکنند. در مکان هایی که سقف شیبدار دارای پوشش عایق حرارتی نمی‌باشد، این سقف کاذب عایق بندی نیز خواهد شد. و میتواند در زیبایی سازه و بنا نیز اثر گذار باشد.

 

سقف شیروانی

طراحی سقف در ویلاهای مدرن 

اما در دنیای امروز معماری، طراح توجه بیشتری را به طراحی‌ چنین سقف هایی بدون نیاز به سقف کاذب قرار داده اند.

برای مثال از آنجا که ارتفاع این سقف‌ها بلند می‌باشد، می‌توان در جایی که از نظر آب و هوا خیلی‌ مساله بارش مطرح نیست و سقف برای زیبایی نما استفاده شده است، از نور گیر‌های شیشه‌ای بر روی سقف شیبدار استفاده کرد.

به دلیل وجود ارتفاعی مناسب و بلند، یک نور بسیار عالی‌ میتواند فضای‌ خانه را در روز پر کند.

همچنین می‌توان در نظر داشت که سقف‌های بلند موجب میشوند که فضای‌ خانه بسیار بزرگتر جلوه کند و حس آرامش بیشتری در طراحی‌ داخلی‌ به وجود خواهد آمد.

امید است این مطلب در ادامه مطالب وب سایت در راستای معرفی متریال های ساخت ویلا برای شما موثر باشد . میتوانید در ادامه با برخی از مهمترین خدمات گروه املاک سهیلی در ارتباط باشید:

خرید ویلا در سهیلیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است