سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

لوله خوب برای ساختمان

خانه / سهیلیه / لوله خوب برای ساختمان

لوله خوب برای ساختمان

لوله های ساختمانی

بررسی انواع لوله های ساختمانی

پیشتر به بررسی شیوه های مختلف ساخت ویلا و منزل پرداخته ایم اما یکی از مهمترین مواردی که باید در ساخت و ساز خانه ها به آنها توجه داشته باشیم را میتوان لوله های ساختمانی دانست که در ساخت باید از چه نمونه لوله ای استفاده کنیم.در ادامه این مطلب به بررسی برخی از مهمترین لوله های ساختمانی میپردازیم.

همچنین شما میتوانید در ادامه و با کلیک برروی لینک های زیر با برخی از مهمترین خدمات گروه مشاورین املاک سهیلیه کرج همراه باشید:

خرید ویلا ارزان در سهیلیه کرج

فروش ویلا در سهیلیه کرج

لوله های ساختمانی

انواع لوله های ساختمانی

بهترین لوله های ساختمانی مصرفی در تاسیسات آب و فاضلاب :
با ظهور مواد پلیمری، لوله های پلاستیکی نظیر لوله پلی اتیلن، لوله پوش فیت و لوله یو پی وی سی و لوله کاروگیت به بازار معرفی شده و در مدت کوتاهی توانستند به محبوبیت فوق العاده ای برسند، به طوری که مهندسان ترجیح می دهند از لوله های پلی اتیلن برای نصب در شبکه های انتقال آب و فاضلاب استفاده کنند.

لوله پلی اتیلن و لوله یو پی وی سی (u-PVC) در ابعاد و اندازه متنوع تولید می شوند و انتخاب هر یک از آن ها متناسب با پروژه لوله کشی و تأسیسات انجام می شود. این لوله های ساختمانی دارای قطر و ضخامت گوناگون هستند و برای کار در فشارهای عملیاتی مختلف طراحی شده اند.

در حال حاضر لوله های پلاستیکی جزو رایج ترین لوله های انتقال دهنده آب و فاضلاب محسوب می شوند. انواع لوله پلی اتیلن دو جداره شامل لوله کاروگیت و لوله اسپیرال برای پروژه های عظیم آب و فاضلاب به کار می روند. انتقال بهداشتی فاضلاب توسط لوله های پلاستیکی امکان پذیر است.

برای لوله های ساختمانی و انتقال آب و تاسیسات ساختمان می‌توان از انواع مختلف لوله استفاده نمود که در این بخش به اختصار توضیح داده شده و مزایا و معایب آن مرور می‌شود.

لوله‌هایی که در لوله کشی ساختمان استفاده می‌شوند بر اساس جنس و تکنولوژی ساخت، خواص مکانیکی متفاوتی از خود نشان داده و بدین ترتیب در موارد مختلف استفاده می‌شوند.

انواع لوله های ساختمانی را می‌توان به لوله‌ های فلزی و غیر فلزی تقسیم نمود.
تقسیم بندی دقیق‌ تر بدین تریب است: لوله‌ های آهنی و فولادی گالوانیزه: از این لوله‌ها که از جنس آهن و فولاد به صورت گالوانیزه بوده می‌توان در بخش فاضلاب لوله‌کشی ساختمان استفاده نمود. از مزایای آن می‌توان به قیمت مناسب، تحمل فشار و مقاومت بالاست.

اما خوردگی زیاد، عدم انعطاف‌ پذیری و رسوب گیری زیاد این نوع لوله معایبی است که استفاده از آن را در لوله‌کشی ساختمان بسیار محدود کرده است و تقریباً می‌توان گفت که در کمتر موردی از آن استفاده می‌شود.

لوله های ساختمانی

معرفی بهترین لوله های ساختمان

لوله‌ های چدنی: از این نوع لوله که از جنس چدن ساخته می‌شود نیز در قسمت فاضلاب لوله کشی ساختمان استفاده می‌شود.

از مزیت‌ های آن می‌توان به قیمت ارزان، مقاومت بالا و فرسودگی کم اشاره نمود. یکی از نکات منفی لوله چدنی روند اجرای کند کار به علت زمان بر بودن فرآیند اتصالات آن می‌باشد. با روی کار آمدن تکنولوژی‌ های جدید ساخت لوله، کمتر از لوله‌ های چدنی و گالوانیزه در لوله های ساختمانی استفاده می‌شود.

لوله‌ های پلی پروپیلن (لوله سبز): لوله‌هایی پلیمری (پلاستیکی) مزایای زیادی نسبت به لوله‌ های سنتی دارند. وزن کم، اجرای سریع، خوردگی پایین، رسوب گیری کم و قیمت ارزان استفاده از این لوله‌ها را جذاب می‌نماید.

معایبی مانند عدم توانایی در تحمل فشار های بالا و تغییر شکل زیاد در سرد و گرم شدن دما استفاده از این نوع لوله را نیز محدود کرده است.

لوله های چند لایه (سوپرپایپ): با ترکیب جنس‌ های مختلف به صورت لایه لایه، نوعی از لوله ترکیبی (معمولا ۵ لایه) ساخته شده که با نام تجاری سوپرپایپ عرضه می‌شود. ترکیب آنها سبب می‌شود که در این نوع لوله مزایای مکانیکی هر یک از جنس‌ ها وجود داشته و از بروز معایب آن جلوگیری شده است.

به طور مثال می‌توان به مقاومت بالا، انعطاف زیاد، نصب سریع، رسوب و خوردگی کم و … اشاره نمود. امروزه استفاده از این نوع لوله های ساختمانی در تاسیسات و لوله کشی ساختمان بسیار مرسوم است.

لوله کشی آب سرد و گرم با توجه به مجتمع یا تک واحدی بودن ساختمان و یا بسته به مورد کاربری آن(مسکونی باشد یا تجاری) می تواند بسیار متنوع باشد. در کلیه انواع مسیر آب مصرفی پس از اتصال به کنتور، به شیر یکطرفه قطع و وصل در ورودی ساختمان متصل می گردد.

در لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان، آب معمولا از یک انشعاب اصلی وارد لوله تقسیم کننده می گردد و بعد از آن توسط یک یا چند مسیر جداکننده وارد ساختمانهای چند واحدی یا تک واحدی می گردد و انشعاب های آب سرد و گرم مصرفی، برای ورود به هر واحد در نظر گرفته می شود.

گروه مشاورین املاک سهیلیه کرج به عنوان یکی از بهترین گروه های مشاوره در ایران به ارائه خدمات بسیار زیادی برای شما میپردازد.پس ادامه این مطب را از دست ندهید :

خرید ویلا در سهیلیه کرح

قیمت ویلا در سهیلیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است