سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

نکات کلیدی نورپردازی ویلا

خانه / سهیلیه / نکات کلیدی نورپردازی ویلا

نکات کلیدی نورپردازی ویلا

نکات نورپردازی ویلا

در مقالات قبلی بسیار به اهمیت معماری برای ویلا ها پرداخته ایم اما در این مطلب برای شما به بررسی اطلاعاتی درباره شیوه ها و نکات نورپردازی ویلا خواهیم پرداخت.  با استفاده از آنها میتوانید به طراحی زیباترین ویلا ها بپردازید. پس این نکته را نیز باید برای شما یادآوری کنیم که میتوانید به راحتی و با کلیک بر روی لینک های زیر با دیگر خدمات ما آشنا شوید. گروه مشاوران املاک سهیلیه کرج از شرکت های فعال در حوزه املاک است که می تواند خدمات متنوعی در حوزه فروش ویلا در سهیلیه کرج ارائه دهد. با برخی از این خدمات می توانید در لینک های زیر آشنا شوید.

خرید ویلا در سهیلیه کرج

فروش ویلا در سهیلیه کرج

 

آشنایی با لوزام نور پردازی ویلا 

۱٫ لوازم نورپردازی باغ ها معمولاً سیاه رنگ هستند، اما انواع جمع و جورتر آنها به رنگ سبز تیره اند، تا در میان شاخ و برگ درختان و گیاهان استتار شوند. در این صورت، انواع مسی این لوازم کاربردی ترند، چرا که به مرور سطح خارجی آنها به طور طبیعی به رنگ سبز در می آید.

انواع برنزی این لوازم نیز مناسب اند، به ویژه آنکه اگر بر روی درخت نصب شوند، در رنگ تنه ی درخت استتار خواهند شد.

۲٫ یک تابش کوچک نور مسافتی طولانی را طی خواهد کرد، پس مهم است که تصمیم بگیریم کدام مشخصه را و با چه شدتی نورپردازی ویلا خواهیم کرد، تا باغ بیش از حد نورانی نشود. در استفاده از نور سختگیر باشید تا بتوانید از تاریکی نیز استفاده ی بهینه ببریده بر بهترین عنصر تأکید بگذارید و بی ارزش ترین ها را پنهان کنید.

 

نکات کلیدی در نورپردازی ویلا

نکات کلیدی در نورپردازی ویلا

اهمیت نور پردازی در ویلا

۳٫ نور و آب دست در دست هم به خلق افهھای سحرآمیز در باغ می آیند، چه زمانی که آب ساکن و بدون نور باشد، که به خلق استخری با انعکاسی سیاه و هیجانانگیز منجر می شود، و یا نورپردازی آب از درون آن.

۴٫ منبع نور فیبراپتیک برای استفادہ در المان ھای معماری همراه با آب بهترین است، چراکه این دو به کمال در هم ادغام میشوند، و آب را چنان می تمایانند که گویی از برای خروجی فوارهها، فیبر را درون خروجی آب قرار دهید؛ و برای فشانههای مرتفع تر، فیبر را در کنار آن قرار دهید.

۵٫ کلید نورپردازی موفق یک باغ کوچک ، انعطاف است. از منابع پایه میخی استفاده کنید، چرا که میتوان مکان آنها را با توجه به تغییر فصول و رشد گیاهان تغییر داد.

 

این درختان راش داربست خورده، یک دیوار بصری بزرگ را در ارتفاع بالا پدید آورده اند. نورپردازی بالاتاب از زیر، پرده های پررنگ فندقی را که حاصل تغییر رنگ برگ ها در پاییز است، برجسته ساخته است.  سطح زیر درختان چمن کاری شده و در نتیجه برای نورپردازی از منابع بالاتاب مخفی ۳۵ وات و ۱۲ ولت استفاده شده است.

اگر بر پایه ی درختان درختچه های دیگری کاشته شده باشند، این لوازم نورپردازی کاملا مخفی زیر این گیاهان پنهان خواهند شد. پس بهترین گزینه، منابع بالاتاب پایه میخی خواهد بود که با توجه به تغییرات فصلی قابل جابه جایی هستند.

این پاویون باغی غرق در نور منابع بالاتاب کم تابش ۲۰ وات و ۱۲ ولت تمام مخفی ست که از سنگهای آهکی پورتلند و زیر و بم قرنیزهای انحنادار انعکاس یافته و به یاری تأمین نور عمومی تراس می آید.

به علت انحنای نامتعارف بام ساختمان نورپردازی آن دشوار است، اما می توان با برجسته ساختن کره ی طلایی نصب شده بر بالای بام حداکتر تأثیر بصری را به وجود آورد.

در پیش زمینه، درختان سرخدار هرمی شکل نوریردازی شده، از میان چمن کاری «رژه» می روند و قدم ها را به سوی تراس استخر هدایت می کنند. این درختان در هر سمت به وسیله ی تجهیزاتی که با توده های گیاهی استتار شده، نورپردازی شده اند؛ و به علت رنگ سبزشان در طول روز به طور کامل ناپدید می شوند.

 

نکات کلیدی در نورپردازی ویلا

نکات کلیدی در نورپردازی ویلا

مهمترین نکات در نورپردازی ویلا

نقطه ی تمرکز اصلی در این فضای نشیمن تابش منعکس شده از عرشه ی چوبی است که از نور سفید و گرم تولید شده توشط یک منبع ال.ای.دی. رشته ای حاصل آمدہ و در زیر نیمکت سنگی پنهان شده است.

این نقطه ی تمرکز به وسیله ی نور حاصل از سوسوی سه شمع قرار گرفته در بالای نیمکت، که کیفیت دینامیکی را نیز به فضا افزوده، مورد تأکید قرار گرفته است.

یک دو خاکستردان که از بین گیاهان زیر خود به وسیله ی منابع پایه میخی پرتو متوسط ۱۲ وات و ۲۰ ولت بالاتاب نورپردازی شده اند، نقاط تمرکز را تشکیل داده اند.

تعدادی منابع ۹ ستارہ ای در الگویی نامنظم بر فراز آلاچیق ها آویزانند. در فاصلهای دورتر نور یک مهتابی در ارتفاع بالا و بر یک درخت، حوضچه ای از نور سرد را بر مرکز چمن کاری پدید آورده و در عین حال نور آن از میان شاخ و برگ درختان فیلتر شده و گذشته است.

همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتربا گروه مشاوران املاک سهیلیه و خدمات ارائه شده توسط ان ها  با لینک های زیر با ما در ارتباط باشید:

قیمت ویلا در سهیلیه کرج

خرید ویلا ارزان در سهیلیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است