سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

اسکلت فلزی و چوبی

خانه / سهیلیه / اسکلت فلزی و چوبی

اسکلت فلزی و چوبی

تفاوت اسکلت فلزی و چوبی

تفاوت اسکلتی فلزی و چوبی

در مطالب پیشین به میزان بسیار زیادی به بررسی انواع خانه ها و ویلا و همچنین مواد سازنده آنها پرداختیم.اما یکی از مهمترین مواردی که به آن نیز اشاره داشتیم ساختمان های اسکلتی هستند.میدانیم که ساختمان های اسکلتی با دو نوع متفاوت اسکلت فلزی و چوبی ساخته میشوند که ما در این مطلب به بررسی این دو نمونه و تفاوت های آنها خواهیم پرداخت.

همچنین شما میتوانید در ادامه با برخی از مهمترین خدمات گروه مشاورین املاک سهیلیه کرج همراه باشید :

خرید ویلا در سهیلیه کرج

قیمت ویلا در سهیلیه کرج

تفاوت اسکلت فلزی و چوبی

بهترین اسکلت فلزی و چوبی

در ساختمان‌های فولادی برای ساخت ستون و پل، از پروفیل فولادی و به منظور اتصال قطعات فولادی از پیچ و پرچ یا جوشکاری استفاده می‌شود. سقف این نوع سازه می‌تواند، تیرآهن، طاق ضربی، تیرچه بلوک و … باشد. از مزایای ساختمان با اسکلت فلزی، تحمل بالای بار است. مزیت دیگر این نوع اسکلت، انعطاف پذیری آن است. پروفیل‌های فولادی توانایی خمش بدون شکست و ترک خوردگی، در برابر بارهای یک سویه مانند بار باد و زلزله را دارند. به علاوه اسکلت فلزی خاصیت شکل پذیری یا ductility دارد.

به این معنا که در برابر بار ناگهانی وارد شده، به یکباره دچار شکست نمی‌شود. بلکه خمیده شده و تغییر شکل می‌دهد که همین مساله در بروز سوانح به منزله هشدار برای ساکنین ساختمان برای ترک آن خواهد بود. به دلیل تمام خصوصیات ذکر شده، یک ساختمان با اسکلت فلزی بهترین رفتار را در مقایسه با سایر انواع اسکلت ساختمان در برابر زلزله دارد. کاربرد اسکلت فلزی ساختمان بیشتر در ساختمان‌های بلند است. دلیل این امر سبک بودن سازه و قدرت بالای تحمل بار است.

با وجود تمام مزایای ذکر شده، ساختمان با اسکلت فلزی در برابر آتش دارای مقاومت کافی نیست و در مجاورت حرارت به سرعت مقاومت خود را از دست خواهد داد. به علاوه ساختمان با اسکلت فلزی در مجاورت رطوبت نیز دارای مقاومت کافی نیست. بهتر است از ساخت این نوع اسکلت ساختمانی در مجاورت دریا پرهیز کرد.

تفاوت اسکلت فلزی و چوبی

مهمترین تفاوت ها اسکلت فلزی و چوبی

ساختمان با اسکلت چوبی

ساختمان با اسکلت چوبی یکی از رایج ترین انواع ساختمان در آمریکا و بخشی از اروپا و همچنین بهترین روش برای ساخت ساختمان‌های پیش ساخته است. ساختمان با اسکلت چوبی دارای خصوصیات زیر است:
– سبک است و به دلیل حمل و نقل آسان، ساختمان به سرعت تکمیل می‌شود.
– اسکلت چوبی به راحتی با شرایط ژئومتری زمین انطباق یافته و انواع نمای ساختمانی در آن قابل اجراست.
– قابلیت عایق بندی و کاهش محسوس مصرف انرژی را دارد.
– ساختمان چوبی قادر است پس از وقوع زلزله مستحکم باقی بماند.
– بار مرده ساختمان در مقایسه با سازه های بتنی و فلزی تا حد چشمگیری کمتر است.
– قابلیت تطبیق با شرایط آب و هوایی به ویژه هوای سرد را دارد.
با این حال ساختمان دارای اسکلت چوبی در برابر آتش، همچنین در برابر بار وارده از طوفان و بادهای شدید مقاوم نیست. به علاوه به منظور مقاوم کردن سازه های چوبی در برابر موریانه باید از مواد شیمیایی استفاده کرد.

گروه مشاورین املاک سهیلیه کرج با ارائه خدمات زیر همراه شما خواهد بود :

فروش ویلا در سهیلیه کرج

خرید ویلا ارزان در سهیلیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است