سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

کفپوش مناسب فضای بیرونی ویلا

خانه / سهیلیه / کفپوش مناسب فضای بیرونی ویلا

کفپوش مناسب فضای بیرونی ویلا

کفپوش حیاط

بهترین کفپوش حیاط ویلا

در مطالب پیشین بسیار درباره شیوه ها و نکات مهم در طراحی ویلا های مدرن صحبت کرده ایم.  اما در این مطلب برای شما اطلاعاتی را جمع آوری کرده ایم که با استفاده از آنها میتوانید به انتخاب مناسب کفپوش حیاط ویلا بپردازید.

چرا که می دانیم در بحث خرید ویلا موضوعاتی از این قبیل می تواند دارای اهمیت باشد. همچنین میدانیم که در خرید هر ویلایی کفپوش فضای بیرونی ویلا از اهمیت های بسیاری برخوردار است.
سنگ، پایدار، خالص و بسیار شکل پذیر است. ما پیش از این ۱۰ سنگ فرش پرطرفدار باغ و حیاط را به شما معرفی کرده ایم. جایی که سبکی طبیعی مورد نظر است،

قطعه های بی نظم سنگ فرش بهترین گزینه اند.

در تراس های غذاخوری رسمی نیز اشکال هندسی سنگی راه حل مطلوبی هستند.

در هنگام انتخاب سنگ مناسب برای پروژه تان، در کنار رنگ، بافت سطح را نیز در نظر بگیرید. سطوح خیلی هموار ممکن است خطر لغزندگی داشته باشند، در صورتی که سطوح خیلی ناهموار نیز ممکن است راه رفتن را سخت کنند.

 

بی شک سهیلیه کرج نیز به عنوان یکی از مناطق ویلایی نزدیک به پایتخت از لحاظ مصالح به کار رفته در ساخت ویلا اثر زیادی بر قیمت ویلا در سهیلیه کرج خواهد داشت. از این رو در مطالب زیر تلاش داریم تا در تکمیل این محتوا عوامل موثر بر خرید ویلای مناسب را اطلاع رسانی کنیم

قیمت ویلا در سیلیه کرج

نکات مهم در خرید ویلا

نکات مهم در طراحی ویلای مدرن 

نحوه صحیح سنگ فرش حیاط ویلا

ثبات و امنیت از نگرانی های اصلی هستند، پس دقت کنید سنگ های زیر پا بر روی پایه ای فشرده قرار گیرند و اندکی از حجم آن ها در زمین فرو رود تا از جا به جایی و کج شدن آن ها جلوگیری شود.

سنگ های مسیر را نیز به اندازه ی کافی بزرگ و با فواصل منطقی انتخاب کنید تا راه رفتن را مختل نکنند. رنگ سنگ باید با فضای بیرونی منزل تان و عناصر طبیعی و غیر گیاهی دیگر در حیاط تان هماهنگ باشد. طیف رنگی وسیعی از تقریبا سیاه گرفته تا خاکستری و سفید و قهوه ای ها در سنگ ها وجود دارد.

 

کفپوش حیاط ویلا

کفپوش حیاط

آجر کفپوش حیاط ویلا

آجر یکی دیگر از مصالح با دوام برای کف است که می تواند حس یک فضای سبز کلاسیک به حیاط شما ببخشد. اگر شالوده ی نمایان ویلای تان آجر است، از همان آجر به عنوان مرز مسیرها استفاده کنید تا ترکیبی منسجم از ویلا و حیاط تان ایجاد کنید یا می توانید خلاقیت خود را بروز داده و با استفاده از حضور تصادفی مصالح دیگر مثل سنگ و کاشی های تزیینی الگوهای تصادفی ایجاد کنید.

زیباترین کفپوش حیاط ویلا

طیف رنگ های آجر شامل خاکستری نزدیک به سیاه، قهوه ای، قرمز و برخی از ته رنگ های زرد است. با وجودی که شکل آجر های منفرد مستطیلی است، الگو های بی شماری مانند چینش چپ و راست، بافت سبدی، طرح شعاعی و منحنی های ملایم می توان با آن ها ایجاد کرد.

در موقعیت های رسمی، آجر روی بستر فشرده ای از شن بنایی گذاشته می شود یا روی یک قطعه ی بتنی وصل می شود. این روش باعث می شود آجر فروکش نکند یا جا به جا نشود که امری حیاتی برای زیر میز ها و صندلی ها است.
برای نواحی سایه دار و مرطوب که خزه باعث لغزش آن ها می شود، در انتخاب مصالحی مانند آجر هوشیار باشید که البته با شستشوی پرفشار توسط شلنگ یا یک جاروب زبر مقاوم می شوند.

کاشی در حیاط و فضای سبز

کاشی نیز مانند آجر در طیف گسترده ای از سبک ها، از اشکال ظریف معاصر گرفته تا سبک مدیترانه ای کهن موجود است. کاشی به دلیل باریک بودن و عدم توانایی در تحمل وزن زیاد بر روی خود، همواره به یک شالوده ی محکم وصل می شود. از سطوح صاف و یکدست اجتناب کنید، زیرا در هنگام خیس شدن بسیار لغزنده و خطرناک می شوند.

میتوانید درادامه با دیگر خدمات املاک سهیلی در ارتباط باشید:

خرید ویلا ارزان در سیهلیه کرج

فروش ویلا در سهیلیه کرج

 

بتن کفپوش فضای بیرونی ویلا

بتن یک سرمایه گذاری بلند مدت هوشمندانه است. سنگ فرش های بتنی، مصالحی ایده آل برای طراحی محوطه خانه شما هستند. این ماده به دلیل نیمه مایع بودنش در شروع کار، هر شکلی می تواند به خود بگیرد.

اگر پیاده روی های خاکستری ساده ی قدیمی را دوست ندارید، بتن برای ایجاد طرح های برجسته می تواند به رنگ و بافتی شبیه به سنگ در آید، سنگ ریزه بر آن پاشیده شود یا رنگ دانه در آن به کار رود. یکی از مشکلات بتن سنتی، نفوذناپذیر بودن آن است که به جای نفوذ آب در خاک، آب بر روی آن جاری می شود.پس با بتن ها میتوانید بهترین کفپوش حیاط  را برای خود رقم بزنید.

 

کفپوش حیاط

صفه سازی در طراحی محوطه و فضای سبز

صفه های چوبی صرف نظر از مقدار بتونه کاری ضد آب بر روی آن ها، در نهایت تسلیم موریانه ها می شوند. اما اگر خانه ی شما بر روی زمین شیب دار قرار گرفته و به سطحی مسطح برای وقت گذرانی در فضای بیرونی نیاز دارید و می خواهید از هزینه کردن و تخریب دیوار های باربر ساختمان منزل تان اجتناب کنید، صفه سازی با چوب، تن پوش ایده آل برای کف تراس شما است.

برای اجتناب از تأثیر هوازدگی و پوسیدگی، صفحه را با الوار های پلاستیکی کارخانه ای که از بطری های بازیافتی، کیسه های پلاستیکی و ته مانده های چوب ساخته شده اند، بسازید. این الوار ها در اندازه های استاندارد موجود هستند، به یکدیگر پیچ می شوند و فاسد نمی شوند. در نتیجه برای ایجاد بام سبز در پشت بام مناسب اند. چیدانه قبلا درباره ی طراحی بام سبز در ساختمان های نوساز و قدیمی با شما صحبت کرده است.

مصالح سست در طراحی کفپوش حیاط ویلا

مصالح سست مانند شن، خرده سنگ و گرانیت تجزیه شده انتخابی ارزان اما زیبا به عنوان کفپوش هستند، مخصوصا وقتی با مصالح گران تر مانند سنگ یا آجر مرزبندی می شوند. مزایای این مصالح شامل نفوذپذیری، هزینه ی کم و نصب آسان است. با این وجود این مصالح قابل جا به جا شدن هستند، مخصوصا وقتی آب از روی آن ها عبور می کند.

بهترین کفپوش حیاط ویلا

گیاهان به عنوان کفپوش حیاط فضای سبز

علاوه بر مصالح بی جان، مواد جان دار مانند گیاهان نیز بدین منظور وجود دارند. برای استفاده از این مواد به عنوان کفپوش حیاط نیز باید هدف شما مشخص باشد: برای مثال برای ایجاد یک فضای مفرح و سرگرم کننده، چمن های سطح باید مرتب و زیبا زده شوند.
آب و هوای منطقه ای که زندگی می کنید، در انتخاب و نگهداری گیاهان به عنوان کفپوش خیلی تأثیر دارد.

اگر در منطقه ی بارانی زندگی می کنید، نیازی به آبیاری نیست و روش های طبیعی زیادی برای مراقبت از چمن ها و پوشش گیاهی وجود دارد که شما را از به کار بردن مواد شیمیایی بی نیاز می کند. اما در آب و هوای خشک به دلیل صرفه جویی در مصرف آب و سخت بودن نگهداری گیاهان، بهتر است از کفپوش های گیاهی و چمن استفاده نشود، اما آیا به استفاده از چمن مصنوعی در فضای سبزتان فکر کرده اید؟

علف زار ها با ظاهر به هم ریخته اما زیبایشان برای ایجاد حسی روستیک مناسب اند. شما می توانید در بین آن ها مسیر درست کنید یا از ترکیب این علف های بلند و کفپوش های کوتاه گیاهی، به فضای باغ تان زیبایی و تنوع ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است