سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

نکات خرید ویلا

خانه / سهیلیه / نکات خرید ویلا

نکات خرید ویلا

نکاتی در خرید ویلا

نکات کلیدی در خرید ویلا

در مطالب پیش تر برای شما بسیار درباره این مطلب صحبت کرده ایم. که میتوانید به خرید ویلا در سهیلیه کرج بپردازید اما پیشتر میخواهیم نکاتی درباره این مطلب بگوییم.عوامل و موارد بسیار زیاد و نکات خرید ویلا نقش دارند اما یکی از مهمترین این نکات را میتوان قیمت ویلا دانست که هر کسی با هر معیشتی که باشد به آن توجه دارد. ما در ادامه برای شما نکاتی را گردآوری کرده ایم که با استفاده از آنها میتوانید به قیمت گذاری بهتر ویلاهای شمال کشور بپردازید. پس در ادامه با ما همراه باشید.
در این مقاله قصد داریم با بیان مهم ترین نکات در زمینه خرید ویلا، اطلاعات مخاطبان خود را تا حد ممکن بالا ببریم. البته آگاهی از مکان های نزدیک پایتخت که برای ویلا سازی مناسب هستند نیز می تواند برای مخطبان مهیج باشد. با ما همراه باشید.

ضرورت  داشتن سند ملکیت ویلا

اولین عامل برای خرید ویلا در شمال کشور را میتوان سند دانست. برای خرید و فروش و البته قیمت گذاری ویلا در شمال، اولین نکته ای که لازم است در نظر داشته باشیم و بررسی کنیم این است که آیا ویلا سند یا اصطلاحا نسخ دارد؟ این موضوع در تعیین قیمت ویلا در شمال تاثیر بسزایی دارد و مسیرهای متفاوتی برای این دو حالت وجود دارد.

نکاتی در خرید ویلا

نکاتی در خرید ویلا

در صورت وجود سند در استان های مازندران و گیلان، حتما باید استعلام مستثنیات منابع طبیعی داشته باشد. همچنین سند را باید به منظور اینکه جزء اراضی جلگه جنگلی نباشد مورد مطالعه قرار دهیم، زیرا در سندهای جدید اراضی جلگه جنگلی قید می شود که این زمین ها مجاز به خرید و فروش نیستند! البته زمین های بسیاری در حال حاضر جزء اراضی جلگه جنگلی هستند و مردم در آنها تصرف کرده اند و زندگی می کنند. این زمین ها به دو گروه تقسیم می شوند:

یک دسته زمین هایی است که منابع طبیعی آنها را برای چرا حیوانات یا چوب بری و … اختصاص داده است و دسته دیگر زمین هایی است که جهاد کشاورزی، آن ها را جهت کشت واگذار کرده است. این زمین ها اصالت سند بالاتری دارند و احتمال تغییر کاربری آن ها در آینده خیلی بیشتر است. اگر نسخ باشد لازم است از طریق شوراها و دهیاری ها پیگیری شود.

البته زمین های نسخ دار هم لازم است تا استعلام منابع طبیعی را داشته باشند.اما میتوانید در هنگام خرید ویلا در سهیلیه کرج باید به تمامی این نکات توجه داشته باشید.

استعلام های بنیاد مسکن در هنگام خرید ویلا

یکی دیگر از مهمترین عواملی که در قیمت گذاری ویلاهای شمال کشور تاثیر گذار است را میتوانیم استعلام های بنیاد مسکن بدانیم.از این طریق مشخص می شود که ملک مورد نظر در حریم روستا یا خارج از حریم روستا قرار دارد. همچنین در شمال، برخی از زمین ها در حریم شهر یا محدوده یک شهر قرار دارند که تعریف این دو با یکدیگر متفاوت است. پس از تعیین موارد فوق اگر ملک مورد نظر در حریم روستا باشد؛ بنیاد مسکن کاربری ملک را تعیین می کند، طرح های مورد اجرا، سطح اشغال ملک چقدر است و غیره. اگر هم ملک در محدوده شهری باشد مانند سایر مناطق کشور شما باید به سراغ شهرداری بروید.

دقت داشته باشید که قیمت ویلا در شمال تحت تاثیر تمام موارد فوق قرار می گیرد. به عنوان نمونه در انزلی قیمت ها در محدوده ۴۰۰ میلیون تومان و در دهکده ساحلی شهر انزلی، قیمت ویلا از ۲ میلیارد تا ۱۲ میلیارد قیمت گذاری می شود که البته این تنها یکی از عوامل موثر در قیمت ویلا در شمال می باشد. اگر دنبال خرید ویلا با قیمت های مناسب تر هستید ما را دنبال کنید.

خرید ویلا ارزان در سهیلیه کرج

نکاتی در خرید ویلا

نکاتی در خرید ویلا

ریسک های موحود در خرید ویلا در مناطق شمالی

اگر ویلا ساخته شده است، باید از پایان کار و عدم خلاف آن مطلع شوید. بعضی از ویلاها پایان کار و عدم خلاف دارند و برخی ندارند. در این میان برخی ویلاها قدیمی ساز هستند که مشمول مرور زمان شده اند که خطر جدی برای خرید آنها وجود ندارد.

بیشتر ویلاهای شمال به صورت زمین های مشاعیِ تفکیک نشده اند، به این معنا که زمینی مثلا ۲۰ هکتاری به قطعات ۵۰۰ یا ۱۰۰۰متری تفکیک شده و اصطلاحا افراز عرفی شده است. یعنی به جای اینکه افراز را از طریق ثبت و مراجع قضایی برای تفکیک زمین پیگیری کنند؛ هر کس روی نقشه، جانمایی زمین خودش را انجام داده است و سایرین امضا کرده اند یا فروشنده به صورت تک به تک امضای افراد را گرفته است.

همانطور که می دانید ویلاهای مشاعی با وجود اینکه همه افراد آن را امضا کرده اند اما مالکیت همه در آن مشاع است. اگر در آینده این ویلاها در محدوده شهری قرار بگیرند و قرار بر تغییر کاربری باشد یا مجبور به پرداخت هزینه های سنگین می شوند یا قانون ۶۰ به ۴۰٫ یعنی ۶۰% را باید به شهرداری بدهند و ۴۰% برای خودشان باشد که تقریبا نشدنی است!

یک اشتباه مصطلح امروزه وجود دارد با این عنوان که این ویلا در شهرک قرار دارد. البته منظور از شهرک در این اصطلاح gated “گیتد” است. یعنی مکانی که یک درب مشخص دارد و اختصاصی است. اما در تعاریف مسکن و شهرسازی، شهرک به مکانی اطلاق می شود که بیش از ۱۰۰ هکتار وسعت دارد و شهرک باید مجوز رسمی شورای عالی معماری شهرسازی را داشته باشد. پس اشتباه نکنیم و اگر مکانی مجوز رسمی شورای عالی معماری شهرسازی را داشت، بدانیم که دارای طرح تفصیلی است و تمام کاربری ها مشخص است و هیچ مشکلی برای ساخت ویلا در آن وجود ندارد. شهرک های خانه دریا، امیردشت و خزرشهر، مثال هایی از این شهرک ها است.

 

نکاتی در خرید ویلا در سهیلیه کرج

خرید ویلا در سهیلیه کرج میتواند سرمایه گذاری بسیار مفیدی برای شما به حساب بیاید. چرا که علاوه بر مزیت های آب و هوایی این منطقه از نظر قیمتی نیز قیمت ها مناسب و مقرون به صرفه خواهد بود و با توجه مسائل مطرح شده، بسیاری از ریسک های خرید ملک در شمال کشور را به دنبال نخواهد داشت. انتخاب شهرک سهیلیه  کرج می تواند جایگزین مناسبی برای ساکنین غرب تهران و کرج باشد، چرا که فاصله زمانی برای تعطیلات پایان هفته را به شدت کم خواهد کرد و از سوی دیگر سبب خواهد شد که زمان رسیدن به مقصد به شدت کاهش یابد و می تواند ترافیک روز های تعطیل را به شدت کاهش دهد . این نکته حائز اهمیت است که این منطقه از نظر آب و هوایی کاملا منحصر به فرد است.

 

فروش ویلا در سهیلیه کرج

قیمت ویلا در سهیلیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است