سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

دیوار کشی ویلا

خانه / سهیلیه / دیوار کشی ویلا

دیوار کشی ویلا

دیوار کشی ویلا

انواع دیوار کشی ویلا

با توجه به اینکه در مطالب قبلی بسیار درباره انواع ویلاها و همچنین خرید ویلا در سهیلیه کرج بسیار صحبت کرده ایم.در این مطلب برای شما خواهیم گفت که دیوار کشی ویلا ها باید دارای چه نکاتی باشد و یا به عبارتت دیگر انواع دیوار کشی ویلا را یاد بگیرید.

به صورت کلی اجرای دیوار خارجی یا داخلی ، دیوار محوطه هر نوع دیوار چینی را با توجه به پیشرفت علم صنعت ساختمان سازی می توان به دو دسته عمده تقسیم کرد، اجرا به صورت سنتی و اجرای مدرن.

گروه مشاورین املاک سهیلیه کرج همراه با شما در انتخاب و خرید ویلا در  شهرک سهیلیه کرج خواهد بود. از این رو می توانید از طریق لینک های زیر با ما همراه باشید.

 

خرید ویلا ارزان در سهیلیه کرج

قیمت ویلا در سهیلیه کرج

 

اهمیت دیوار کشی ویلا

دیوار کشی ویلا هم می تواند از نظر تامین امنیت و هم می تواند از نظر  زیبایی ویلا  اهمیت بالایی داشته باشد. توجه به این نکته ضروری است که دیوار کشی ویلا را می توان در دو طبقه دیوارکشی سنتی و همچنین دیوار کشی مدرن طبقه بندی کرد.  در ادامه با انواع مختلف دیوار کشی ویلا آشنا خواهیم شد.

دیوار کشی سنتی ویلا

دیوار کشی ویلا از نوع گلی : همان طور که از اسم این نوع دیوار مشخص است، برای ساخت آن، گل خاصی به نام گل دای با آب مخلوط شده و ماده ملات مانندی درست می شود. به دلیل خیس بودن گل، ابتدا یک ردیف به قطر چهار سانتیمتر به طول مد نظر درست می کنیم وصبر کرده تا این ردیف خشک شود،

سپس مجددا ردیف دوم بعدی را روی ردیف قبلی قرار داده و به همین شکل دیوار چینی را ادامه می دهیم.

 

دیوار کشی ویلا

دیوار کشی ویلا با آجر: دیوارکشی ویلا با استفاده از آجر ابتدایی ترین و ارزان ترین شیوه ساخت است. در صورتی که حین تخریب با اندکی دقت و حوصله بتوان آجرهای دیوار را به صورت سالم جدا کرد میتوان در دیوارچینی جدید از آن ها استفاده کرد.

برای اجرای دیوارهای داخلی یا خارجی از آجر های فشاری یا سفالی استفاده می شد.  وزن زیاد ساختمان و زمان بالای اجرای آن باعث شد تا به مرور زمان متریال و مواد مناسب تری جایگزین این نوع دیوارها شوند.

اجرای این نمونه از دیوارها به این شکل بود که ملات سیمان را درست کرده و ردیف به ردیف ،یعنی یک لایه آجر و روی آن یک لایه ملات، دیوار را به اصطلاح چیده و به همین ترتیب تا بالا و ارتفاع مد نظر، این کار ادامه پیدا می کرد.

 

دیوارکشی با سنگ: دیوارهای سنگی بیشتر در مناطق کوهستانی یا در مسیر رودخانه های کم عمق (که فشار آب سنگ های کوهستان را به همراه می آورد)، ساخته می شود.

از دیوارهای سنگی برای حصارکشی و ساخت دیوار در کنار جاده ها برای پیشگیری از ریزش و رانش کوه و همچنین در ساختمان های سنگی و بسیاری دیگر در شکل های گوناگون استفاده می شود.میتوان از این نمونه دیوارکشی ویلا بهره های بسیار زیادی را برد.

معایب دیوار کشی سنتی

یکی از علت های مهمی که باعث شد دیوار های گلی و آجری جایگزین های دیگر پیدا کنند عایق صوت و حرارت نبودن آنها بود. از دیگز معایب این نوع دیوار کشی می تواند به حجم مصالح مصرفی و دوام پایین آن باشد.

دیوارکشی مدرن ویلا

دیوارچینی مدرن بیشتر در قسمت های داخلی و نمای ساختمان به کار می رود . برای مثال می توان به دیوارهایی که با بلوک سیمانی و دیوار های کناف اشاره کرد. این نوع دیوارها اجرای راحتی دارند و بیشتر برای جداسازی فضا از آن ها استفاده می شود.

 

۱٫ دیوار های پنل گچی
این دیوار ها دارای قطر ۱۰ و ۱۵ سانتی متری اند و از گچ سفید ساخته شده اند. این نوع دیوارها به علت مقاومت کمی که دارند، فقط برای جدا کردن فضای داخلی به کار می روند.

دیوار چینی این نوع دیوارها به این شکل است که پنل های مربعی شکل گچی آماده و از پیش ساخته شده در کنار یکدیگر قرار می گیرند و کنار هم چفت می شوند. پس از تثبیت دیوار، دوباره روی آنها گچ کشیده می شود و رنگ کاری می شود.

 

۲٫ دیوارکشی ویلا بتنی

دیوارکشی ویلا و زمین معمولا با بتن انجام می شود. این نوع دیوارها برای محوطه سازی و جدا کردن زمین ها یا در اسکلت بتنی برای انتقال بار ساختمان به کار رفته و اجرا می شوند.

برای اجرای آن ابتدا آرماتوربندی و میلگرد ها طبق محاسبات اجرا شده، سپس قالب ها دور آنها نصب می شود و در نهایت این قالب ها از بتن یعنی مخلوط سیمان، شن و آب پر می شوند. بعد ازخشک شدن کامل بتن، قالب ها باز می شوند.

 

دیوار کشی ویلا

۳٫ دیوارکشی با بلوک سیمانی

این نوع دیوارها از سیمان و ریز دانه های متفاوتی در اشکال و ابعاد مختلف درست شده اند. سازنده های این نمونه از دیوارها مزایای متفاوتی برای هر مدل و سبک از این دیوارها، بیان کرده اند.

در بعضی از مدل ها، برای عایق صوتی و حرارتی بودن دیوار، در حین دیوار چینی از یونولیت در بین بافت های بلوکی استفاده شده و در بین لایه های دیوارها قرار می گیرد. این نوع دیوارکشی ویلا به دلیل سبک بودن، مقاومت، عایق بودن و هزینه مناسبی که دارند، امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

۴٫ دیوارهای کناف

کناف لایه روکش دار گچی است . البته با توجه به نوع و محل اجرای آنها جنس متفاوتی دارند. مثلا نمونه ای از این دیوار سیمانی و ضد آب است و برای استفاده خارجی است. نمونه ی دیگر آن دارای یک سمت ضد آب برای حمام یا آشپزخانه است و یا کاملا گچی است و نقش جدا کننده فضاها را بر عهده دارد. اجرای این نمونه از دیوارها کاری تخصصی تر نسبت به دیوارهای دیگر است.

اول زیرسازهای دیوار نصب می شود و سپس دیوار ها به صورت ورقه هایی روی این سازه نصب می شود. این نوع دیوار ها دارای هزینه بالاتری نسبت به دیوارهای دیگرند ولی در عین حال مزایای بیشتری نیز دارند. برای عایق صوتی و حرارتی کردن این دیوارها، در بین ورق های کناف، از پشم سنگ استفاده می شود.

میتوانید در ادامه با گروه املاک سهیلی در ارتباط باشید:

فروش ویلا در سهیلیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است