سهیلیه کرج|سهیلیه|سهیلیه کرج کجاست
FOLLOW US

چه سایز تلویزیون برای خانه مناسب است ؟

خانه / سهیلیه / چه سایز تلویزیون برای خانه مناسب است ؟

چه سایز تلویزیون برای خانه مناسب است ؟

سایز مناسب تلویزیون چهقدر است ؟

پیش از این مطلب برای شما گفتیم که خرید ویلا در سهیلیه کرج با نکات بسیار زیادی همراه است .اما در ادامه این مطلب برای شما خواهیم گفت که میتوایند با استفاده از چند نکته بسیار ضروری در خرید تلویزیون و انتخاب سایز مناسب تلویزیون یک تصویر ایده آل را برای ویلای خود رقم بزنید.سایز تلویزیون : ما در این مطلب قصد داریم تا بهترین سایز تلویزیون را برای خانه شما پیشنهاد دهیم و شما را در انتخاب بهترین سایز تلویزیون کمک کنیم پس تا اخر این مطلب را با ما همراه باشید .

امروز صنعت تولید تلویزیون با پیشرفتی چشمگیری موقعیتی کاملا متفاوت ایجاد کرده است. در چند سال اخیر کاربران فقط می توانستند از بین دو گزینه تلویزیون های سیاه و سفید و تلویزیون های رنگی ،تلویزیون خود را انتخاب کنند. اما امروزه تنوع مدل‌ های تلویزیون به‌ اندازه‌ ای است که کاربران می‌ توانند تلویزیون‌ هایی در اندازه‌ های متفاوت و کیفیت های مناسب با اپشن های مختلف انتخاب کنند.

گروه مشاورین املاک سهیلیه کرج این افتخار را دارد که با در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ارائه خدمات بسیار زیادی در خصوص خدمات ملکی در سهیلیه کرج بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ با ما همراه باشید :

خرید ویلا در سهیلیه کرج

فروش ویلا در سهیلیه کرج

سایز مناسب تلویزیون

وضوح زاویه ای
بعضی از مردم اعتقاد دارند سایز مناسب تلویزیون هر چه بزرگتر باشد بهتره اما اینگونه نیست و شما باید متناسب با فاصله خودتان از تلویزیون بهترین سایز تلویزیون را انتخاب کنید. برای مثال شما وقتی به یک فیلم با کیفیت فول اچ دی (۱۰۸۰p) نگاه می کنید و فاصله ی شما از تلویزیون استاندارد باشد، جزئیات بیشتر و تعداد پیکسل های بیشتری خواهید داشت و این همان وضوح زاویه ای است.

هرچه فاصله ی شما از تلویزیون دورتر باشد تعداد پیکسل های بیشتری خواهید دید و وضوح زاویه ای بالا تر خواهد بود اما اگر شما به تلویزیون بیشتر از حد استاندارد نزدیک باشید تراکم پیکسل ها پایین تر خواهد بود. البته وضوح زاویه دید به اندازه بینایی شما نیز بستگی دارد. در برخی موارد هر چقدر شما استاندارد ها را رعایت کرده باشید اما ممکنه چشمان شما به اندازه ی کافی جزئیات را تشخیص ندهد.

مناسبترین سایز مناسب تلویزیون

انتخاب سایز مناسب تلویزیون به چند عامل بستگی دارد :
۱-فاصله ی شما از تلویزیون (اندازه ی اتاق)

۲-کیفیت تلویزیون

۳- قیمت

نمودار بهترین فاصله برای کیفیت های دی وی دی یا ۴۸۰P ،کیفیت اچ دی یا ۷۸۰P،کیفیت فول اچ دی یا ۱۰۸۰pو کیفیت ۴K یا الترا اچ دی را نشان می دهد.

ما در زیر به دو راه که از سوی THX و SMPTE برای تعین اندازه ی تلویزیون اعلام شده است به بررسی می پردازیم .

THX که در زمینه صدا و تصویر استاندارد کار میکند و متعلق به Lucasfilm جرج لوکاس است معتقد است که تلویزیون باید با زاویه دید ۴۰ درجه تولید شود.

(۲متر) ۲۰۰ سانتیمتر*۰٫۸۴=۱۶۸

۰٫۳۹۳۷۰۱ *۱۶۸ = ۶۶ اینچ

طبق این استاندارد برای فاصله ی ۲ متر یک تلویزیون ۶۵ اینچ میتواند مناسب باشد.

SMPTE یا جامعه مهندسان تصویر متحرک و تلوزیون : آن‌ها معتقدند که تلویزیون باید با زاویه دید ۳۰ درجه تولید شود.

(۲متر) ۲۰۰ سانتیمتر*۰٫۶۲۵=۱۲۵

۰٫۳۹۳۷۰۱ *۱۲۵ = ۴۹ اینچ

سایز مناسب تلویزیون

پس برای فاصله ۲ متر طبق این استاندارد یک تلویزیون ۴۹ یا ۵۰ اینچ مناسب است.

اینکه شما از کدام فرمول پیروی میکنید بستگی به پول و سلیقه ی خودتان دارد اما امروزه در کل، مردم برای خانه هایشان به این قوانین توجهی نمیکنند و بیشتر تلویزیون ها ۵۵ اینچ را استفاده میکنند.اما قیمت نیز در انتخاب سایز مناسب تلویزیون تاثیر دارد.

گروه مشاورین املاک سهیلیه کرج این افتخار را دارد که با در اختیار داشتن برترین کادر کشوری به ارائه خدمات بسیار زیادی در خصوص خدمات ملکی در سهیلیه کرج بپردازد.شما میتوانید در ادامه این مطلب و با کلیک بر روی لینک های زیر و یا مراجعه به بخش وبلاگ با ما همراه باشید :

قیمت ویلا در سهیلیه کرج

خرید ویلا ارزان در سهیلیه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

تمامی حقوق برایاملاک سهیلیه کرج محفوظ است